Zaproszenie na spotkania w październiku 2018

Zaproszenie na spotkania KIK w październiku 2018 r.:

29 września (sobota), godz. 16.00: Msza święta w kaplicy sprawowana przez ks. prof. Tadeusza DOLĘ na rozpoczęcie nowego roku pracy KIK, po niej spotkanie w salce i dyskusja nad książką papieża Jana Pawła II ? ?Pamięć i tożsamość? , rozdz. I ? ?Miara wyznaczona złu?
(tekst książki: http://tiny.pl/g8pjs; https://www.rodaknet.com/rp_sw_papiez_jpII_pamiec_i_tozsamosc.pdf)

7 października (niedziela), godz. 17.00: Spotkanie z kandydatami do Rady Miasta Opola: Krystyna Duda, Jerzy Skubis, Jan Szydełko, Piotr Zamelski (aula Katedralnego Domu Katechetycznego W Opolu)

10 października (środa): godz. 17.30: Spotkanie z Biblią, prowadzi ks. dr Andrzej DEMITRÓW (aula Katedralnego Domu Katechetycznego w Opolu)

14 października (niedziela), XVIII Dzień Papieski pod hasłem ?Promieniowane Ojcostwa?. Pielgrzymka członków i sympatyków KIK na Górę Św. Anny, o godz. 11.30   Msza św. w Bazylice św. Anny.

 

Diecezjalny Kongres Wspólnot, Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Opolu zaprasza wszystkich należących do wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich do udziału w diecezjalnym kongresie, który odbędzie się w sobotę 13 października 2018 r. w auli i kościele seminaryjnym w Opolu (przy ul. Drzymały 1).

Program Kongresu przedstawia się następująco:
10:00 Zawiązanie wspólnoty
10:30 Konferencja: Źródła poruszeń duchowych - o. Jacek Drabik SJ
Spotkania w małych grupach w temacie konferencji
12:00 Eucharystia ? przewodniczy bp Paweł Stobrawa
13:00 Obiad
14:00 Podsumowanie spotkania w grupach. Skrzynka pytań
15:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapisy przyjmuje ks. Mateusz Buczma (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)